چگونه گیتار بخریم


یادگیری و نواختن گیتار بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است. با وجود مدل‌ها و مارک‌های متفاوت گیتار انتخاب گیتار مورد نظر میتواند سخت باشد. اولین قدم باید تصمیم بگیرید که گیتار الکتریک میخواهید یا آکوستیک، سپس با در نظر گرفتن ویژگی های گیتار برای سبک مورد علاقه میتوانیدد یک مدل را انتخاب کنید. با گالری ها و فروشگاه های موسیقی ارتباط برقراردکرده و از آنها بخواهید متناسب با بودجه شما، گیتار پیشنهاد بدهند.

 

1 کدام گیتار الکتریک یا اکوستیک


خرید یک گیتار آکوستیک برای تجربه یادگیری بی وقفه! بسیاری از نوازندگان و اساتید موسیقی برای شروع یادگیری موسیقی گیتار آکوستیک رو توصیه میکنند، زیرا شما می توانید بلافاصله نواختن رو شروع کنید ، بدون اینکه لوازم جانبی الکتریک نیاز داشته باشید. البته بعضی از اساتید موسیقی انتخاب آکوستیک را برای تمرکز هنرجو بر نواختن تمیز ملودی ها پیشنهاد میدهند .
رشته های فولادی که بیشتر گیتارهای آکوستیک از آن استفاده می کنند ، می تواند در انگشتان شما نسبتاً سخت باشد.
گیتارهای آکوستیک برای انواع سبک موسیقی ، از جمله راک ، کانتری و تقریبا هر سبک دیگری عالی هستند.

 


2
یک گیتار کلاسیک به سبک نایلون را برای یک تجربه نوازندگی راحت تر انتخاب کنید. گیتارهای کلاسیک عمق بدنه کمتری دارند و نگه داشتن آنها کمی ساده تر است. رشته های نایلونی که از آنها استفاده می کنند نسبت به رشته های فولادی نیز راحت تر هستند ، و این نوع گیتار بسیار نرم تر و راحت تر نواخته میشوند.


  • کلاسیک های نایلونی به اندازه گیتارهای سنتی آکوستیک صدای بلندی ایجاد نمیکنند. اگر می خواهید بی سر و صدا نوازندگی کنید ، گیتار نایلون میتواند این امکان را برای شما فراهم کند.

  • گیتارهای کلاسیک گردن بزرگ‌تری نسبت به نمونه های سنتی دارند که این میتواند برای مبتدیان فرت گیری را آسان کند، اما اگر دست های کوچکی داشته باشید ، ممکن است نواختن با گیتار کلاسیک برای شما چالش برانگیز شود.

  • لازم نیست حتما گیتار کلاسیک بنوازید تا بتوانید با گیتار نایلون ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، ویلی نلسون سالها است با گیتار نایلونی مینوازد و با گیتار کلاسیک در بسیاری از آهنگ های راک مانند "باتری" متالیکا اجرا می شود.

 

 

3
برای اتقا مهارت گیتار نوازی خود، گیتار الکتریک بنوازید. با یک گیتار الکتریک میتوانید در هر سبکی نوازندگی کنید ، از راک کلاسیک گرفته تا ایندی و فراتر از آن. از آنجا که گیتارهای الکتریک کنترلر های ویژه ای دارند (برای حجم ، لحن و ...) و به تجهیزات دیگر (مانند سیم وامپلی‌فایر) نیاز دارند.
برخی مبتدیان از خرید گیتار الکتریک خودداری می کنند زیرا فکر می کنند صدای بلندتری از آکوستیک دارد. در حالی که درست است که گیتار الکتریک می تواند صدای زیادی داشته باشد ، اما می توان آنها را بی سر و صدا پخش کرد.
آمپرهای تمرینی معمولاً با حجمهای نسبتاً کم نواخته میشوند. بسیاری از آنها دارای جک های هدفون هستند و به شما امکان می دهد حتی با سکوت راحت تر از آنچه ممکن است با آکوستیک نوازندگی کنید.
گیتارهای الکتریک به اندازه آکوستیک متنوع هستند و می توانند برای بسیاری از سبک های موسیقی از پانک گرفته تا جاز و همه چیز در بین آنها استفاده شوند.


1
گیتار الکتریک خاص خودتان را پیدا کرده و انتخاب کنید. انتخاب گیتار فقط به این دلیل نیست که هنرمندی که طرفدارش هستید با آن گیتار نوازندگی کند اما اگر علاقه‌مند به نوازندگی با گیتارهایی هستید که افراد مشهور با آنها مینوازند میتوانید آنها را انتخاب کرده و از نواختن لذت ببرید. برخی از سازها و پخش کنندگان مشهور عبارتند از:

Fender Stratocaster (Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, John Frusciante, David Gilmour, Buddy Guy)
Gibson Les Paul (Jimmy Page, Duane Allman, Joe Perry, Slash)
Gibson E-335 (B.B. King, Alex Lifeson)
Fender Jazzmaster (J. Mascis, Thurston Moore, Lee Ranaldo, Nels Cline)
Gibson SG (Tony Iommi, Jerry Garcia, Angus Young)
Danelectro Silvertone (Cat Power, Jimmy Page)
Martin D-28 (Bob Dylan, Elvis Presley, Joni Mitchell, Michael Mumford)
Gibson J-45 (John Lennon, Jeff Tweedy)

 

 

 

2
با یک پکیج آماده شروع کنید. اکثر شرکت های بزرگ گیتار کیت ها را به طور خاص برای مبتدیان عرضه می کنند که شامل همه چیز برای شروع کار شما است. اگر فقط می خواهید در اسرع وقت شروع به نواختن کنید ، این پکیج‌ها گزینه مناسبی هستند.

  • پکیج های استارت آکوستیک به طور معمول شامل یک گیتار سطح مبتدی به همراه سیم‌های اضافی ، بند ، پیک ، تیونر و وسایل مورد نیاز برای نوازندگی و آموزش هستند.
  • کیت استارت گیتار الکتریک به طور معمول شامل موارد فوق به علاوه امپلی فایر و بند گیتار است.

 

 

3
گیتار خود را پیدا کنید. گیتارها انواع مختلفی از ویژگی های زیبایی دارند. می توانید مدل‌هایی با رنگ جامد را ببینید که دارای جلوه هایی مانند مدل‌های تمام فلزی ، نقاشی شده با الگوهای رنگی ، رنگهای طبیعی"sunburst" و انواع سبک های دیگر است. شما باید سعی کنید گیتار بگیرید که به نظر شما خوب می رسد ، زیرا این می تواند شما را القا کند. فقط بخاطر داشته باشید که به نظر می رسد مهم است اما همه چیز نیست: مهمتر از همه ، شما یک گیتار می خواهید که به نظر خوب می رسد و اجرای آن آسان است.


4
به گیتارهای با مقیاس کوچکتر نگاه کنید. چندین تولید کننده گیتارهای سه چهارم و نیمه تولید می کنند. اگر جوان هستید و تازه کار را شروع کرده اید ، این بازی ها می توانند برای شما راحت تر بازی کنند. تعداد کمی از بازیکنان بزرگسال نیز از گیتارهای با مقیاس کوچکتر استفاده می کنند ، یا برای صدای کمی متفاوت ، یا به دلیل اینکه راحت تر بازی می کنند.


5
بسیاری از گیتارها را امتحان کنید. تا زمانی که چندین گیتار بازی نکنید ، مطمئناً نمی دانید کدام یک دقیقاً مناسب شماست. اگر فرصتی برای بازدید از فروشگاه گیتار دارید ، به آنجا بروید و چند مورد بازی کنید. مرعوب نشوید - فروشندگان از کمک به یک مبتدی خوشحال خواهند شد. گیتارها را نگه دارید و کمی آنها را بازی کنید (یا از یک فروشنده بخواهید که چیزی برای شما بازی کند) تا بتوانید بشنوید که گیتار چطور به نظر می رسد. به مواردی مانند:
گیتار چقدر سنگین است؟
آیا گردن در دست شما احساس راحتی می کند؟
گیتار چقدر گسترده است؟ آیا بازوی بازی شما در بالای آن راحت است؟
کنترل (برای گیتارهای برقی) چقدر پیچیده است؟
نکته تخصصی
ران بوتیستاران BAUTISTA
گیتاریست حرفه ای و مربی گیتار
به صدای و احساس گیتار توجه کنید. هنگام خرید گیتار ، باید احساس خوبی در دستان شما داشته باشد و لازم است که به گوش های شما خوب برسد. از خود بپرسید که آیا دوست دارید آن را نگه دارید ، اگر می توانید آن را در موقعیت راحت قرار دهید. رشته ها را بزنید تا ببینند آیا از نظر کیفیت خوبی دارند یا نه.

 

6
بدانید که چه چیزی را باید انتظار داشته باشید و یک دوست را بیاورید. در حالی که انتظار می رود که فروشندگان فروشگاه گیتار محلی شما به شما کمک کنند و با شما صبور باشند ، واقعیت این است که شما بعید است که یک نماینده فروش را پیدا کنید که بسیار مهربان باشد تا یک مبتدی را به مسیر درست هدایت کند. شما باید تحقیقات خود را در مورد مارک های گیتار و شهرت آنها انجام دهید تا کاملاً در آب های تیره و خیز غرق نشوید ، اگرچه مهم است که یک ذهن باز داشته باشید. اگر مبتدی باشید بیشتر به دنبال گیتار هستید که به نظر می رسد بهتر از آن است که به نظر برسد ، که این کار کاملاً قابل قبول است تا زمانی که فراموش نکنید که باید علائم اصلی چک مانند وزن ، اندازه را فراموش کنید. و کنترل و چقدر با آنها راحت هستید. همیشه توصیه می شود کسی را ، ترجیحاً دوست ، همراه خود تجربه کنیدبودجه بندی
1
بهترین گیتار مورد نیاز خود را بخرید. شما ممکن است نگران باشید که قبل از اینکه به طور کامل متعهد شوید که یاد بگیرید چگونه نواختید ، پول زیادی برای گیتار خرج کنید. در عین حال ، ارزان ترین گیتار ها اغلب می توانند دشوار باشند یا تنظیم شوند. این می تواند واقعاً ناامید کننده باشد و در واقع شما را از تمرین منصرف کند. نیازی به شکستن بانک نیست ، اما اگر واقعاً می خواهید گیتار بنوازید ، سعی کنید بهترین موردی را خریداری کنید که به طرز معقولی بتوانید آن را تهیه کنید.
گیتارهای صوتی و الکتریک دلپذیر را می توانید با قیمت چند صد دلاری جدید خریداری کنید.
گزینه های بودجه جامد (زیر دویست دلار) در هر دو گروه وجود دارد.
نام تجاری به اندازه کیفیت مواد اهمیت ندارد - اگر گیتار با لحن باقی بماند ، لحن مناسبی را ایجاد کند و راحت بازی کند ، برای یک مبتدی خوب است.
اگر مطمئن نیستید که کدام گیتار کیفیت در محدوده قیمت شما را ارائه می دهد ، از کارمندان فروش بخواهید تا راهنمایی کنند.

2
از گیتارهای استفاده شده غافل نشوید. بسیاری از ابزارهای با کیفیت با قیمت های قابل توجهی کاهش یافته فروخته می شوند. گیتارهای خوب تمایل دارند که به مرور زمان به خوبی نگه ندارند ، بنابراین اگر چیزی شبیه به Stratocaster یا Martin D-28 را برای فروش با قیمت مناسب می بینید ، آن را انتخاب کنید.
گیتارهای صوتی و الکتریک استفاده شده را می توان در فروشگاه های ابزار محلی ، از طریق طبقه بندی آنلاین و حتی خرده فروشان اصلی موسیقی آنلاین یافت.

3
برای خرید لوازم جانبی مورد نیاز خود به اندازه کافی صرفه جویی کنید. پس از گرفتن یک گیتار ، می توانید شروع به بازی کنید. با این حال ، چند مورد اضافی می تواند تجربه را بهتر کند و در نهایت شما را به بازی بیشتر الهام می دهد. همراه با گیتار ، مواردی مانند:
آمپر تمرین کوچک و بند گیتار (اگر یک گیتار الکتریک بخرید)
بند گیتار
انتخاب (سنج متوسط ​​برای مبتدیان بهترین است)
پایه استند ساز
سیم های اضافه

تیونر

خرید

 

1
برای خدمات کامل به یک فروشگاه لوازم موسیقی مراجعه کنید. اگر تازه شروع به آموزش گیتار می کنید ، بسیار مفید است که قبل از خرید چند ساز را بنوازید و بشنوید. کارکنان فروش در محل نیز می توانند فوراً به هر سؤالی که ممکن است پاسخ دهید ، بپردازند و در مورد انتخاب یک ساز و یادگیری نواختن به شما مشاوره دهند.
مغازه های کوچکتر ممکن است کارکنان مورد توجه بیشتری داشته باشند ، در حالی که فروشگاه های بزرگتر ممکن است انتخاب بیشتری داشته باشند.

 


 

2
برای گزینه‌های بیشتر ، گیتار خود را آنلاین بخرید. فروشگاه های موسیقی آنلاین به طور معمول طیف بسیار زیادی از گیتار را انتخاب می کنند. اگر می دانید که گیتار خاصی می خواهید ، این می تواند روند خرید را آسان کند.
بسیاری از خرده فروشان آنلاین نیز ابزارهای استفاده شده را می فروشند. معمولاً در سایت فروشگاهی و حراج نیز می توانید گزینه هایی را پیدا کنید.


 

3
اطمینان حاصل کنید که خرده فروش از سیاست بازگشت خوبی برخوردار است. بعد از گرفتن گیتار ، ممکن است متوجه شوید که مشکلی در آن وجود دارد. یا ممکن است بعد از چند روز تصمیم بگیرید که گیتار مناسب شما نیست. در مورد شرایطی از این دست ، مفید است فروشنده‌ایی که از آن خرید می کنید ، در رابطه با بازده ، مبادلات و بازپرداخت ، سیاست معقولی داشته باشند.

Kayserburg
Gon Bops
bosphorus cymbals
VATER
Yamaha
Bosendorfer
Pearl River
Steinway & Sons
آرشه جام جم
CUENCA
MARKBASS
Studiologic
DV MARK