تفاوت پیانو دیجیتال و آکوستیک

تفاوتهای پیانو دیجیتال با آکوستیک

برای بسیاری از افراد که قصد خرید پیانو را دارند یکی از بزرگترین چالشها انتخاب پیانو آکوستیک یا دیجیتال میباشد و یکی از روشهایی که  ما را به سمت انتخاب  درست هدایت میکند دانستن تفاوتهای بین این دو پیانو می باشد.چه به دنبال خرید پیانو اولیه خود باشید و چه خرید پیانو حرفه ای ممکن است به مشکل تصمیم گیری انتخاب درست برخورد کنید.

در مطالب زیر سعی کردیم شمارا با برخی از این تفاوتها آشنا کنیم:

پیانوهای دیجیتال اغلب به دلیل قیمت مناسب ترو وزن سبک تر بیشتر مورد توجه خریداران قرار میگیرند در حالیکه پیانوهای آکوستیک نوعی سرمایه گذاری به حساب می آیند از طرفی نیاز به دقت بیشتری برای نگه داری دارند.

اگر نیاز به صدای سازهای مختلف دارید مانند سازهای بادی ,سازهای زهی,یرکاشن و یا صداهای مختلفی از پیانومانند ارگان دارید پیانو دیجیتال انتخاب مناسبی است همچنین برای لذت بیشتر با صداهای پیش فرض موجود مانند فلوت ,ویالن, درام  و ...میتوانید بنوازید .

اگر نیاز به ضبط اجراهای خود  دارید پیانو دیجیتال را انتخاب کنید

بسیاری از پیانوهای دیجیتال امکان ضبط را به شما میدهند در صورتی که آهنگساز هستید و یا نیاز به ضبط قطعات خود دارید میتوانید به راحتی  با نرم افزار مناسب قطعه خود را ضبط کنید و به فایل قطعات خود دسترسی داشته باشید.

در صورتیکه نیاز به اکتاو های بیشتری دارید پیانو اکوستیک را انتخاب کنید

برخی از پیانوهای دیجیتال دارای اکتاو کمتری به طور مثال چهار یا پنج اکتاو هستند در حالیکه پیانوهای آکوستیک دارای ۶ اکتاو با ۸۸ کلایوه هستند اگر قطعه ای که انتخاب میکنید نیاز به طیف گسترده ای از نتها دارد پیانو آکوستیک و با پیانو دیجیتالی که ۸۸ کلاویه ا دارد انتخاب کنید(در نظر داشته باشید که در حال حاضر اگثر پیانوهای دیجیتال ۸۸ کلاویه های هستند و این مطلب برای مدل هایی که دارای اکتاو کمتری هستند در نظر گرفته شده است.)

اگر مبتدی هستید میتوانید با پیانو دیجیتال شروع کنید