راهنمای خرید پیانو

آیا قصد خرید پیانو دارید؟ در انتخاب پیانو باید بسیار دقت کنید. لازم نیست فقط وارد یک فروشگاه پیانو و به فروشنده اجازه دهید که او به شما بگوید چه جیزی نیاز دارید!. شما میتوانید با مطالعه این پست از نحوه‌ی انتخاب و خرید پیانو آگاه شوید.


روش اول

1
مطمئن شوید پیانوی آکوستیک میخواهید یا دیجیتال. هیچ چیز کاملاً صدای پیانوی اصیل را ایجاد نمی کند ، اما بسیاری از صفحه کلیدهای دیجیتالی می توانند صدای پیانو را تکرار کنند ، و همچنین سازهای دیگر را تقلید کنند. آنها همچنین سبک تر و ارزان تر هستند.

 2
تصمیم بگیرید که پیانو در چه اندازه و صدایی میخواهید. اندازه پیانو فاکتوری بسیار مهم میباشد. هرچه پیانو بزرگتر باشد، صدایی با وسعت بیشتر ایجاد میکند. وقتی شما به یکی از کلاویه های پیانو ضربه میزنید، باعث میشود چکش به سیم‌های پیانو خورده و انعکاسی از صدا ایجاد کند. هرچه این انعکاس بیشتر باشد، صدا غنی و زیاد تر است.
میزان فضای خانه و یا آموزشگاه خود را حتما در نظر داشته باشید. پیانو ها شامل دو نوع مدل دیواری و کنسرتی میباشند. برای مثال شاید خانه‌ی شما وسعت کافی برای پیانو کنسرتی بزرگ را نداشته باشدو یا شاید خانه‌ی شما آپارتمانی باشد و همسایه‌های نزدیکی دارید، برای همین شما باید پیانوی دیواری انتخاب کرده تا صدا آن همسایه‌ها را اذیت نکند.

3
در نظر بگیرید چه کسی از پیانو استفاده خواهد کرد. آیا شما یا فرزندانتان به صورت کلاسیک آموزش دیده اید؟ یا تازه کار هستید؟ برخی از افراد پیانوهای مبتدی را خریداری می کنند و بعداً به روز می شوند. این یک شرط مطمئن است ، زیرا بسیاری از افراد با گذر زمان علاقه خود را به نوازندگی پیانو از دست می دهند.
در نظر بگیرید که چه کسی از پیانو استفاده خواهد کرد. آیا شما یا فرزندتان به صورت کلاسیک آموزش دیده اید؟ یا تازه کارهستید؟ برخی از افراد پیانوهای مبتدی را خریداری کرده و بعد از مدتی میتوانند پیانوی خود را با یک پیانوی حرفه‌ایی جایگزین کنند. این عمل برای این است که بعضی از افراد بعد از مدتی علاقه‌ی خود را نسبت به پیانو از دست میدهند.
اگر تصمیم به خرید یک پیانوی ارزان را دارید ابتدا یک پیانوی دیواری خریداری کنید زیرا این پیانوها به نسبت ارزان‌تر هستند و فضای کمتری را در محیط شما میگیرند. به طور کلی آنها فقط برای شروع افراد ایده آل هستند.


4
رنگ و جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید. میخواهید پیانوی شما براق باشد یا مات؟ میخواهید رنگ آن سفید باشد یا قهوه‌ایی؟ بیشتر افراد آنقدر به صدا اهمیت میدهند که فراموش میکنند پیانو باید با دکوراسیون و مبلمان خانه متناسب باشد.


5
درمورد مارک‌های پیانو تحقیق کنید. هر شرکت پیانوی متفاوت میسازد. برخی از آنها دارای طراحی های معاصر هستند ، در حالی که برخی دیگر شکوفائی های کلاسیک را حفظ می کنند. نمونه هایی از هر طراحی پیانو را در وب سایت های سازندگان جستجو کنید.
 

6
تعیین بودجه. پیانوهای قائم به طور متوسط بین 5000 تا 15000 دلار قیمت دارند. پیانوهای بزرگ معمولاً از 10،000 دلار تا 50،000 دلار هزینه دارند. البته اینها قیمت متوسط هستند. پیانو را می توانید در انتهای متفاوت طیف قیمت پیدا کنید. پیانوس می تواند بسیار گران قیمت باشد و همچنین هزینه های اضافی تعمیر و نگهداری مانند هزینه های تنظیم را نیز دارد. انتظار دارید حداقل یک بار در سال پیانوی خود را تنظیم کنید. این بسته به محلی که در آن زندگی می کنید می تواند بین 100 تا 350 دلار باشد.
کمک هزینه ای بین 250 تا 1000 دلار برای تعمیرات اولیه و حمل و نقل تعیین کنید.
آب و هوایی را که در آن زندگی می کنید در نظر بگیرید و پول خود را برای نگهداری پیانو در شرایط مناسب اختصاص دهید. پیانوس ها به طور کلی از چوب و سیم ساخته شده اند ، که هر دو با تغییر دما کمی گسترش می یابند. آب و هوا می تواند بر فراوانی تنظیمات تأثیر بگذارد.
برخلاف سایر خریدهای بزرگ ، پیانوی ها اگر در شرایط کار خوب نگه داشته شوند ، ارزش خود را کم می کنند. خرید پیانو ممکن است سرمایه گذاری خوبی باشد.

 
روش دوم1
از نمایندگی های پیانوی منطقه خود دیدن کنید. مطمئن باشید که آیا آنها نمایندگی های ثبت شده هستند یا خیر. شما می توانید به سادگی تماس بگیرید و از آنها بخواهید که این اطلاعات را در اختیار شما بگذارند. 
در مورد ضمانت نامه ها بپرسید. یک سازنده پیانو خوب در کنار محصول خود خواهد بود و گارانتی ارائه می دهد. ضمانت ها می توانند به جبران هزینه های تعمیرات کمک کنند. 


 

2
برای کمک یک متخصص پیدا کنید. اگر تازه تجربه خرید پیانو را شروع کرده اید ، شخصی را با خود همراه کنید که می تواند در انتخاب پیانو با کیفیت به شما کمک کند.
این وضعیت ایده آل است. آنها قادر خواهند بود کیفیت پیانو را بررسی کنند. آنها می توانند آنها را بنوازند تا مطمئن شوند که کارایی لازم را دارا میباشد.  آنها همچنین می توانند در مورد انواع پیانو و موادی که در پیانو استفاده می شود ، توصیه هایی را انجام دهند.

3
از یک فروشنده معتبر پیانو خریداری کنید. انجام این کار هم آرامش خاطر شما را تضمین می کند. خط پایین: معامله ای را پیدا کنید که به آن اعتماد کنید و کسی که محصولات آنها را می شناسد. شما می توانید از شخصی با درک عمیق پیانوی که دارید ، خریداری کنید.
شاید نتوانید بگویید که یک فروشنده قابل اعتماد است ، اما می توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری سؤالاتی مطرح کنید. همیشه بپرسید:
چه مدت صاحب مشاغل خود هستید؟
سیاست گارانتی شما چیست؟
آیا می توانید هر توصیه‌ای را برای من تهیه کنید؟
آیا تعمیرگاه خود را دارید؟
سیاست خرید و برگشت شما چیست؟

 


Kayserburg
Gon Bops
bosphorus cymbals
VATER
Yamaha
Bosendorfer
Pearl River
Steinway & Sons
آرشه جام جم
CUENCA
MARKBASS
Studiologic
DV MARK