چگونه نواختن پیانو را یاد بگیریم

پیانو یکی از متنوع و محبوب ترین سازها است. این ساز در اکثر ژانرهای موسیقی متناسب است و توسط آهنگسازان برای نوشتن کنسرت ، اپرا و ترانه های پاپ استفاده می شود. اما در نگاه اول تمرین پیانو میتواند بسیار وحشتناک باشد ، زیرا با تعداد زیادی کلاویه مواجه میشوید و همینطور تازه کار بودن دستهایتان یکم شما را سردرگم میکند. اما نترسید و بدانید که یادگیری پیانو شبیه به تمامی سازها آسان است، البته اگر وقت زیادی برای تمرین صرف کنید.


1
هر روز برای تمرین وقت بگذارید. یادگیری پیانو بسیار ساده تر است اگر هر روز تمرین کنید!. حتی تمرین هر روز 20 تا 30 دقیقه خیلی بهتر و مفیدتر از تمرین فقط یک بار در هفته است. تمرین روزانه به شما کمک میکند تا دوران یادگیری را بسیار سریع و با کیفیت پشت سر بگذارید. یک نمودار از روزهایی که تمرین میکنید همراه با زمان تمرین تهیه کرده و روزهایی که تمرین میکنید را بررسی کنید، وقتی به تعداد مشخصی از روزهای تمرین میرسید نمودار را روی دیواری که اغلب از آنجا عبور میکنید نصب کرده و خود را تشویق به تمرین بیشتر کنید.
هرچه بیشتر تمرین کنید ، سریعتر یاد خواهید گرفت ، بنابراین آخر هفته را تعطیل نکنیدهر عملی روزمره‌اش تاثیر گذار تر است. 2
قبل از شروع تمرین، خود را آماده کنید. با گرم کردن شروع کنید. دقیقاً مانند تمرینات ورزشی ، بدن و مغز شما به 10 دقیقه زمان لازم دارد تا به پتانسیل شروع برسد. برخی از ایده ها برای گرم کردن ها عبارتند از:
حرکات کششی برای چهار الی سه بار.
2 الی 3 آهنگی که به نواختن آنها تسلط دارید را بنوازید تا ذهن شما آماده شود.3
با مترونوم تمرین کنید. مترونوم ها ریتم مداوم را برای شما حفظ می کنند و به شما کمک می کنند تا در زمان تمرین ، در روی ریتم بمانید. بیشتر نوازندگان ناخودآگاه قطعاتی را که می شناسند سریع تر مینوازنند و برای قطعاتی که دوست ندارند سرعتشان کم میکنند. این ممکن است در هنگام سولو نوازی خیلی خوب باشد ، اما اگر سعی کنید این کار را با یک گروه موسیقی انجام دهید ، تمام گروه از ریتم خارج می شوند. 
اگر به استفاده از مترونوم عادت ندارید و میخواهید برای اولین بار از آن استفاده کنید، سرعت آن را روی 60 BPM (ضربان در دقیقه) بگذارید و شروع کنید.
برخی از قطعات موسیقی BPM را در بالا صفحه مینویسند ، بنابراین مترونوم خود را روی این شماره تنظیم کنید تا آهنگ را به درستی تمرین شود. 4
سعی نکنید تمام یک آهنگ را یکباره یاد بگیرید. در عوض ، روی یادگیری هر بار یک بخش تمرکز کنیدبرای هر قطعه از آهنگ 40 الی 60 ثانیه به خودتان مهلت دهید و سپس شروع به نواختن کنید. این روش به شما کمک میکند تا با اطمینان کامل کل آهنگ را اجرا کنید ، اما اگر با عجبله این کار را انجام دهید نمیتوانید متوجه اشتباهات شوید و قطعه را به درستی یاد نمیگیرید.
اگر با یک بخش دشوار روبرو شدید ، قبل از حرکت ، توقف کرده و روی آن کار کنید. از دست دادن عادت های بد پس از حک شدن روی ذهن بسیار دشوار است.5
هنگام نواختن به تکنیک نوازندگی خود حتما توجه داشته باشید. هدف شما نباید این باشد که یک قطعه حفظ کرده یا به راحتی اجرا کنید ، بلکه باید نواختن بی نقص و کامل یک قطعه باشد.  بنابراین سعی کنید اشتباهات خود را پیدا کرده و آنها را رفع کنید. اگر نمی توانید یک قطعه با ریتم سریع را به طور کامل بنوازید ، ریتم آن را آهسته کنید و با گذشت زمان سرعت آن را اضافه کنید .


روش دوم

1
با یک مدرس موسیقی شروع کنید. سریعترین و بهترین روش برای یادگیری نواختن پیانو یادگیری با معام خصوصی است. آنها نه تنها مقیاس ها ، آهنگ ها و ... را که باید تمرین کنید ، می دانند ، بلکه می توانند توصیه های خاصی در مورد چگونگی بهبود نواختن به شما ارائه دهند. هنگام جستجوی معلم ، حتماً موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:
اهداف شما در نواختن پیانو (آهنگ ها ، گروه های موسیقی ، حرفه و غیره)
ژانرهای موسیقی را که می خواهید تمرین کنید
صلاحیت و تجربه معلم
هزینه و دسترسی معلم

 

2
نت خوانی را بیاموزید. بیشتر قطعات پیانو نت نویسی شده است ، هیچ نوازنده‌ی خوب پیانویی وجود ندارد که توانایی نت خوانی را نداشته باشد. کتاب بخرید ، از فیلم‌های آنلاین استفاده کنید یا از معلم خود بخواهید که در یادگیری به شما کمک کند . 3
تئوری موسیقی را بیاموزید. موسیقی بر اساس مجموعه ای از قوانین و روابط بین نت ها ساخته شده است و دانستن تئوری موسیقی به شما امکان می دهد الگوهای موجود در آهنگ های مورد علاقه خود را ببینید و سریعتر آنها را یاد بگیرید. 
Kayserburg
Gon Bops
bosphorus cymbals
VATER
Yamaha
Bosendorfer
Pearl River
Steinway & Sons
آرشه جام جم
CUENCA
MARKBASS
Studiologic
DV MARK