سوالات متداول خرید پیانو

 

یادگیری ساز پیانو ساده است؟
به طور کلی یادگیری تمامی ساز های موسیقی نیاز به زمان و تمرین مداوم دارد. پیانو نیز مانند هر ساز دیگری باید با روش درست آموزش دیده شود و زیر نظر  استاد پیانو  فرا گرفته شود تا بتوان با تکنیکهای درست و اصولی، در نوازندگی آن پیشرفت کرد.

برای یادگیری پیانو از کجا شروع کنیم؟
برای شروع یادگیری پیانو ابتدا شما باید یک پیانو تهیه کنید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره با شرکت آرشه جام جم در ارتباط باشید. پس از تهیه پیانو باید در آموزشگاه موسیقی ثبت نام کنید و یا یک مدرس موسیقی استخدام کنید.

آموزش پیانو چطور خواهد بود؟
در ابتدای آموزش استاد، مطالب عمومی و مقدماتی شامل مبانی موسیقی،سلفژ،نحوه نشستن پشت ساز و قرارگیری انگشتان روی ساز را به هنرجو آموزش می دهد.یکی از مهم ترین نکاتی که هنرجویان پیانو باید به آن توجه کنند آشنایی با مبانی موسیقی و سلفژ در پیانو است.سلفژ در واقع هنر آوا خوانی است،به این معنی که شما باید بدون استفاده از ساز بتوانید از روی نتها خوانده و یا با شنیدن هر ملودی نتهای آن را بنویسید.در کشورهای پیشرفته دنیا هنرجویان قبل از شروع  تدریس پیانو  با تئوری موسیقی و سلفژ آشنا میشوند و سپس به سراغ تمرین روی ساز می روند.

چه سنی برای یادگیری پیانو خوب است؟
یادگیری پیانو را می توان از سن کم و درحدود 5 یا 6 سالگی آغاز کرد.دلیل این امر نیز انعطاف پذیری بدن و به خصوص انگشتان دست برای فشردن کلاویه ها و همچنین آمادگی بهتر مغز برای فراگیری می باشد،اما این به آن معنا نیست که در سنین بالاتر نمی توان به کلاس پیانو رفت.اگر هنرجو قبل از شروع آموزش یک دوره  کلاس ارف  را بگذراند می تواند با نتها آشنا شده و از طرف دیگر ذهن او برای یادگیری موسیقی آماده تر خواهد شد.

برای تدریس پیانو از چه کتاب هایی استفاده میشود؟
کتابهای مفیدی برای آموزش پیانو وجود دارند که از آن جمله می توان به کتاب بیر،جان تامسون،چرنی،هانون،مکتب سوزوکی و مایکل آرون اشاره کرد.همچنین برخی از اساتید در کنار پیانو کلاسیک قطعات ایرانی را نیز از کتب ایرانی مانند 40 آهنگ و ...آموزش می دهند.
برای تئوری موسیقی نیز،کتابهای تئوری بنیادین موسیقی اثر پرویز منصوری و تئوری موسیقی مصطفی کمال پورتراب توصیه میشود و برای سلفژ نیز کتاب سلفژ پوتسولی(pozzoli) و هنری لمون(henry lemoine) کتابهای مفید و ارزنده ای هستند.

روزانه چند ساعت برای تمرین وقت بگذاریم؟
پس از آموزش درس توسط استاد، هنرجویان باید روزانه حداقل 1 ساعت تمرین داشته باشند.توصیه می شود این تمرینها هر روز و بصورت مداوم و در راس ساعت خاصی شروع و خاتمه یابد تا مغز به این ساعت عادت کند.ممکن است تمرین های روزانه گاهی آنقدر به شما فشار بیاورند که احساس کنید دیگر تحمل این شرایط برایتان عذاب آور است،اما باید توجه داشته باشید که این روند حرفه ای شدن، برای هنرجویان کاملا طبیعی بوده و تقریبا اکثر هنرجویان  پیانو  این حس را تجربه کرده اند.

 

شرایط و لوازم مورد نیازبرای آموزش پیانو چیست؟
 اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به پیانو است.هیچ پیانیست موفقی به زور پشت ساز ننشسته است.بنابراین فرزندتان و یا اطرافیان خود را بی جهت تشویق به  آموزش موسیقی  نکنید،چون آنها باید خودشان و با علاقه شخصی پیش قدم شوند.یک معلم موسیقی حرفه ای به محض اینکه متوجه شد شاگردش به پیانو علاقه ندارد،باید بدون رودربایستی عذر او را بخواهد تا نه وقت خود و نه وقت شاگردش را بیهوده تلف نکند.

اما مقدمات کلی برای شروع یادگیری پیانو عبارتند از:

1-علاقه به پیانو2-خرید ساز پیانو3- تهیه دفتر نت و کتاب4-هماهنگی با  معلم پیانو   5-تمرین مداوم و منظم

ساز پیانو را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟
سعی کنید ابتدا استاد خود را مشخص کنید و سپس با راهنمایی و هماهنگی استاد اقدام به تهیه پیانو کنید.ممکن است در اینجا بین تهیه پیانو دیجیتال یا پیانو آکوستیک مردد شوید. و همچنین میتوانید با شرکت آرشه جام جم برای مشاوره‌ی خرید تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان یادگیری پیانو چقدر است؟
پیانو جزء سازهایی است که یادگیری آن مانند هر ساز دیگری نیاز به تمرین و پشتکار فراوان دارد.به همین دلیل نمی توان زمان مشخصی را برای فراگیری آن تعیین کرد و این مسئله بستگی به استعداد موسیقی و میزان تمرین روزانه هنرجویان دارد.ولی به طور متوسط 3 تا 4 سال زمان نیاز است تا هنرجو بتواند روی سازخودمسلط شده و قطعات مختلف را بنوازد.

 


Kayserburg
Gon Bops
bosphorus cymbals
VATER
Yamaha
Bosendorfer
Pearl River
Steinway & Sons
آرشه جام جم
CUENCA
MARKBASS
Studiologic
DV MARK